Szablony pisanek do wydrukowania i pomysły, jak je wykorzystać

  szablon pisanki do wydrukowania

  Okres przed Wielkanocą (jak i każdą inną większą uroczystością) to czas przygotowania duchowego, ale i tego bardziej przyziemnego. Sprzątanie, pieczenie, gotowanie. Jeśli macie możliwość – włączcie swoje pociechy w jak najwięcej zajęć. Jednak jeśli musicie coś zrobić bez dzieci, to spieszę z pomocą. Mam dla Was kilka gotowych do wydrukowania szablonów pisanek i kilka pomysłów, jak je wykorzystać.

  Co będzie Wam potrzebne? Drukarka, tusz, kartki i co Wam tylko serce podpowie. Cztery gotowe szablony pisanek można wykorzystać naprawdę na wiele sposobów, w zależności od posiadanych w domu materiałów.  Oto kilka przykładów na wykorzystanie szablonów:

  • Każdy z nich można dowolnie pokolorować  – zakładam, że kredki, czy farby ma każdy z Was w domu 😉
  • Można stworzyć pędzel z małego pompona i spinacza. Wystarczy złapać spinaczem pompon, maczać go w farbie i odbijać na jajku.

  • Można udekorować je tworząc mozaikę z powycinanych kawałków kolorowego papieru – potrzebny będzie papier i klej (jeśli macie papier samoprzylepny – to klej już nie jest potrzebny)
  • Dekoracje z cekinów, brokatu, kawałków materiału, guzików – w zależności od tego, co macie pod ręką;
  • Witraż z bibuły – tutaj potrzebna będzie kolorowa bibuła, nożyczki i samoprzylepna przezroczysta folia. Ponieważ ja nie miałam w zanadrzu folii – użyłam grubej taśmy klejącej. Bierzemy szablon pustej pisanki i wycinamy jajko w środku, tworząc dziurę, a zostawiając obramowanie. Zaklejamy taśmą klejącą lub folią całe jajko – klejącą stronę przyklejamy na stronę z czarnym obramowaniem jaja. Rwiemy na kawałki bibułę i przyklejamy kawałek obok kawałka, aż nie będzie przezroczystych miejsc. Gotowy witraż można przyczepić do okna taśmą klejącą lub zrobić w nim dziurkę i przewlec sznurek i powiesić jako ozdobę.

  • szablon z wzorem z kółeczek można użyć do wylepiania plasteliną lub ciastoliną.
  • Namalować w jajku żółtego kurczaczka, a następnie zakryć brązowym papierem lub folią aluminową i przykleić – rozrywając papier/folię będzie się odkrywać kurczaczka.
  • pomalować folię bąbelkową, a następnie odbić ją na pisance.
  • Robić wzory z kolorowej soli – najpierw mieszamy dwie krople barwnika z odrobiną wody (naprawdę mało, żeby nie rozpuścić soli!) a następnie z solą. Robimy tyle kolorów, ile chcemy. Potem “malujemy” wzory klejem w sztyfcie, a następnie posypujemy solą. Strzepujemy i voila!

   

  Szablony pisanek do wydrukowania: