Domowe spa! Idealny pomysł na spędzenie czasu z córką

  pomysł na spędzenie czasu z córką

  Propozycja zabawy dla nieco starszych (i bardziej cierpliwych) dziewczynek, chociaż można dostosować ją i do młodszych dzieci. Zabawa polega na stworzeniu w domowych warunkach mini salonu piękności. To doskonały pomysł na spędzenie czasu z córką.

  Co potrzebujemy? W zasadzie powinno wystarczyć to, co mamy w domu – różne lakiery do paznokci, miska z wodą, kremy, peelingi, maseczki, oliwki, duże ręczniki i ręczniczki do twarzy.

  Szykujemy ręcznik lub ręczniki jeśli zabawa jest organizowana dla większej ilości dziewczynek. Ewentualnie można użyć leżaka, pod warunkiem, że jest gdzieś pod ręką.

  Składniki na domową maseczkę

  Zaczynamy od zrobienia i nałożenia maseczki. Najbezpieczniej będzie zrobić domową maseczkę, która na pewno nie zaszkodzi młodej skórze.

  Przykładowa maseczka (składniki na jedną porcję): 1,5 łyżki jogurtu naturalnego, 1 łyżeczka miodu.

  Mieszamy do uzyskania jednolitej kolorystycznie masy. Następnie nakładamy maseczkę na twarz dziecka, które kładzie się z nią na ręczniku lub leżaku. Dla efektu można położyć dwa plastry ogórka na oczy. Włączamy relaksacyjną muzykę i czekamy (dodatkowy klimat zrobią świece). Częstujemy klientkę domowego salonu piękności lemoniadą, którą będzie mogła pić przez słomkę.

  Domowy pedicure

  Po jakichś 10 minutach zdejmujemy maskę za pomocą ciepłej wody i przechodzimy do części z manicurem i pedicurem. Potrzebne będą dwie miski – duża i mała. Do obu wlewamy wodę (może być sama, może być z aromatycznymi olejkami) i przez jakiś czas moczymy w dużej misce stopy, a w małej dłonie. Jeśli mamy peeling, można wykonać go teraz. Po tym czasie suszymy ręcznikiem dłonie i stopy i dajemy dziewczynce wybrać kolor lakieru do paznokci. Najlepiej żeby miała wybór spośród delikatnych, pastelowych kolorów. Dla młodszych dzieci alternatywą mogą być specjalne, dziecięce lakiery do paznokci. Malujemy paznokcie na stopach i na dłoniach, a następnie smarujemy ręce i nogi balsamem, albo oliwką.

  Całość można zakończyć wykonując jakąś fantazyjną fryzurę, na którą normalnie nie starcza nam czasu, albo której nigdy nie próbowaliśmy. Np. mnóstwo małych warkoczyków (tutaj trzeba dodatkowo zaopatrzyć się w specjalne małe gumeczki). Wasze domowe spa ogranicza tylko wyobraźnia! Świetny pomysł na spędzenie czasu z córką w domowym zaciszu.