20 pomysłów na… randkę w domu. Randka w domu nie musi być nudna!

  randka w domu

  Macie dzieci i nie możecie zbyt często wychodzić na randki? Najbliższe atrakcje dla par znajdują się poza zasięgiem? A może po prostu macie lenia i nie chce Wam się opuszczać swoich czterech kątów? Jeśli na którekolwiek z tych pytań odpowiedzieliście “tak”, to przedstawiamy aż 20 pomysłów na randkę w domu.

  1. Zaczynamy od klasyku, czyli romantycznej kolacji przy świecach, z romantyczną melodią w tle. Zadbajcie o to, aby maluchy poszły spać, ustawcie świece i zamówcie z dowozem gotowe danie z restauracji lub knajpy. Możecie też…
  2. Ugotować coś wspólnie. Znajdźcie takie danie, jakiego jeszcze nigdy nie robiliście, albo którego dawno nie jedliście. Może to coś, z czego zrezygnowaliście zupełnie, bo Wasze dzieci tego nie lubią? Skorzystajcie z przepisów w internecie i razem przygotujcie coś specjalnego na wieczór! (Tylko pamiętajcie, żeby wcześniej kupić potrzebne składniki :)).
  3. Obejrzyjcie razem film. Zróbcie popcorn, rozsiądźcie się wygodnie i obejrzyjcie razem coś, na co na przykład planowaliście iść do kina, ale tak się jakoś złożyło, że nie było czasu…
  4. Pograjcie w planszówki – wykorzystajcie te które macie w domu, kupcie nowe lub pożyczcie od znajomych. Może na przykład sprawdzicie wzajemnie swoje słownictwo, grając w scrabble?
  5. Napiszcie do siebie miłosne listy lub zróbcie sobie laurki. Może brzmi dziecinnie, ale kto by nie chciał dostać romantycznego listu? A może w którymś z Was odezwie się dusza poety i stworzy jakiś wiersz?
  6. Zróbcie sobie spa –  wspólna kąpiel przy świecach i z różnymi pachnidłami. Zrelaksujcie się w waszym własnym domowym spa.
  7. Jeśli możecie sobie pozwolić na odrobinę hałasu to pobawcie się w karaoke. Nie musicie mieć specjalnego programu, wystarczy wpisać karaoke na youtubie i wybrać repertuar, lub skorzystać z dostępnych stron z karaoke online.
  8. Zabawa w zgadywanie smaków. Każde z was niech przygotuje kilka malutkich pojemniczków z próbkami jedzenia. Zawiążcie sobie oczy i zgadujcie, co właśnie dostaliście do zjedzenia.
  9. Pograjcie wspólnie na komputerze, albo konsoli. Spokojnie, dzieci nie widzą 😉
  10. Zróbcie sobie romantyczną sesję zdjęciową przy użyciu samowyzwalacza.
  11. Masaż z oliwką. Możecie też użyć gorących kamieni, czy innych gadżetów do masażu, jeśli macie jakieś w posiadaniu.
  12. Zróbcie sobie lekcję tańca z youtube’a. Wybierzcie taniec dla par, który wydaje się wam najfajniejszy. Może spodoba się Wam na tyle, że zapiszecie się na prawdziwy kurs?
  13. Zaopatrzcie się w dwa płótna, usiądźcie naprzeciwko siebie i namalujcie swoje portrety. Inna opcja to wspólne malowanie na jednym płótnie.
  14. Zbudujcie własną bazę/fort. Pewnie kojarzy Wam się to głównie z dziećmi. Ale czemu by nie zbudować własnej zaciemnionej bazy, nie wyłożyć jej poduszkami i z latarkami lub małą lampką i po prostu nie posiedzieć razem rozmawiając o wszystkim i o niczym?
  15. Innym podobnym pomysłem na “posiedzenie sobie” jest piknik. Myślicie, że pikniki muszą być robione na dworze? Jesteście w błędzie! Wyciągnijcie koc, zróbcie sobie kanapki, przygotujcie koszyk i piknikową zastawę. Poczujcie się przez chwilę, jakbyście byli zupełnie gdzieś indziej.
  16. Zagrajcie w “prawda, czy wyzwanie”. Jeśli nie pamiętacie, na czym to polegało, zasady są proste – na zmianę zadajecie sobie pytanie prawda, czy wyzwanie. Na “prawdę”, zadawane jest jakieś trudne, bądź intymne pytanie. Na “wyzwanie” trzeba wykonać jakieś zadanie.
  17. Zabawa w “A, czy B”. Zadajecie sobie na przemian pytania z cyklu “Gdybyś musiał wybrać, czy wolałbyś A, czy B?”
  18. Przygotujcie wspólnie jakiś deser i zjedzcie go wspólnie.
  19. Stwórzcie coś razem – nie musicie odtwarzać sceny z filmu “Uwierz w ducha”, gdzie Patrick Swayze lepił garnek z Demi Moore.
  20. Usiądźcie razem i włączcie wyobraźnię. Porozmawiajcie o swoich planach, marzeniach, o tym co chcielibyście osiągnąć za kolejne 10 lat, albo o tym, jak wyglądałby Wasz wymarzony dom.

  To, że zostajecie w domu nie oznacza, że nie możecie spędzić wspólnie czasu. W ciągu dnia zaaferowani dziećmi, postarajcie się chociaż raz na jakiś czas znaleźć dla siebie moment, by po prostu spędzić miło wieczór w swoim towarzystwie. Randka w domu wcale nie musi być nudna, a posiadanie dzieci nie powinno oznaczać  końca randkowania.